Nieuwe erkenningen juni 2025
Vier nieuwe producten mogen voortaan het label STREEKPRODUCT.be dragen. Het betreft honing (Merodegoud), witte speculaas van Aerts Speculaas, het Dilbeeks konijnkoekje en gekookt spek uit het Waasland.
In de erkenningsronde van mei 2025 kregen vier producten het label STREEKPRODUCT.be. De aanvragers mogen voortaan het label STREEKPRODUCT.be gebruiken op hun product en in hun communicatie. Het betreft:
- Vlaamse streekhoning
Aangeboden door Merodegoud uit Tessenderlo - Ham
Met de erkenning “Vlaamse streekhoning” linkt VLAM honing aan de flora van een streek. Dylan Elen van Merodegoud voegt hier nog een dimensie aan toe omdat hij werkt met de inheemse zwarte honingbij (Apis mellifera mellifera). Deze bedreigde bijensoort produceert slechts de helft tot een derde van de hoeveelheid honing in vergelijking met de alomtegenwoordige uitheemse honingbijen (die speciaal op productiviteit gekweekt zijn). Dat maakt zijn honing extra bijzonder: streekeigen honing gemaakt door streekeigen honingbijen.
- Witte speculaas
Aangeboden door Aerts speculaas BV uit Lokeren
Witte speculaas komt weinig voor in ons land. Hij onderscheidt zich van de bruine speculaas door het gebruik van witte suiker en een minimale hoeveelheid speculaaskruiden. Oude recepten uit de jaren 1940 tonen aan dat deze variant een lange traditie kent.
Aan de erkende Belgische speculaas wordt nu ook een nieuwe variant toegevoegd van Aerts speculaas: één met amandelen.
- Dilbeeks konijnkoekje
Aangeboden door Bakkerij Bossuyt uit Dilbeek
De lokale traditie wil dat Keizer Karel eens onverwacht bleef logeren in Dilbeek en als avondmaal konijn van een lokale stroper kreeg voorgeschoteld. De Dilbekenaren hielden er de bijnaam “konijnevreters” aan over. Hoewel het verhaal een uitvindsel van een student blijkt te zijn, bakt Bakkerij Bossuyt reeds sinds 1986 het Dilbeeks konijnkoekje.
- Gekookt spek uit het Waasland
Aangeboden als Boerke Waas door 6 Klasseslagers uit het Waasland
Hoewel gekookt spek lange tijd een typische slachtbereiding was in heel Vlaanderen, verdween het op vele plaatsen. In het Waasland bleef gekookt spek echter een geliefd slagersproduct. Daarom sloegen 6 Klasseslagers de handen in elkaar en ontwikkelden ze een recept gebaseerd op en met respect voor de lokale traditie.